Pontok idegenből

Az FU20 II. osztály Keleti csoportjában szereplő fiataljaink a múlt hét végén Lajosmizsére látogattak. A korábban lejátszott 14 fordulóban a vendéglátóink 8 pontot szereztek, s ezzel az utolsó előtti, 11. helyen álltak a tabellán. Feljebb lépniük most sem sikerült. Az ÓAM – Ózdi KC fiataljai az előző fordulóban gyenge első félidő után nagyszerű második félidei teljesítménnyel raboltak pontot Kazincbarcikán – most a remek első félidővel döntötték el a két pont sorsát.

Mizse KC - ÓAM – Ózdi KC 31 - 33 (12 – 20)
Lajosmizse, Polyák Imre Sportcsarnok, 50 néző.
Vezette: Hovány István és Ubornyák Zoltán.

Kiállítások: 2, illetve 8 perc
Hétméteresek: 4/3 - 3/2.

A két kapus mellett 11 mezőnyjátékos állt ezúttal Zelei Botond vezetőedző rendelkezésére. Alig telt el 70 másodperc a mérkőzésből, amikor már Kovács és Kecskés góljával már 0 – 2 állt az eredményjelzőn. A 11. percben Gazdag második góljával már ötgólosra hízott az előnyünk (3 – 8). Hátul fegyelmezetten védekezett a csapat, támadásban pedig sorozatban szórták a gólokat a fiúk. A félidőben már nyolc volt a differencia (12 – 20).

Fordulás után is folytatódott csapatunk jó szereplése. A 39. percben lett meg a köztetíz (16 – 6). A következő időszak a hazaiaké volt, sikerült is faragni a hátrányból (46. perc: 22 – 27). Az 57. perc végén Sápi dobta az utolsó gólunkat (27 – 33). A véghajrá már csak mizsei gólokat hozott, de a győzelmünk nem forgott veszélyben (27 – 33).

Góllövőink: Gazdag Dominik 7, Sápi Dávid 6, Kiss Bence 6, Kecskés Levente 4, Kovács Adrián 3, Panyák Martin 3, Miklós Máté 2, Módi Bence 2.

Zelei Botond vezetőedző a következőket nyilatkozta:
- Azt beszéltük a fiúkkal mindegy milyen úton - módon, de kötelező győzelmet kell aratnunk a Lajosmizse otthonában. Az első félidő úgy alakult ahogy vártam, érvényesítettük fölényünket a játék minden elemében. A második félidőben, már elkövettünk számtalan gyermeteg hibát, de ez ma belefért, egy pillanatig sem forgott veszélyben a győzelmünk. Örülök, hogy mindenki pályára tudott lépni, és hozzájárult a csapat sikeréhez. Gratulálok a csapatnak!

FU 20-as csapatunk legközelebb március 20-án, szerdán 17,00 órakor lép pályára. A Marosiban a Makói KC együttesét fogadja.